Puszcza Białowieska skarbem polskiej przyrody

Puszcza Białowieska to idealne miejsce na wczasy, a nawet weekend. Można tu nie tylko odpocząć od miejskiego zgiełku, ale także zdrowo i aktywnie spędzić wolny czas na świeżym powietrzu. Nie trzeba również martwić się o nocleg. Dostępne w regionie domki i pokoje zapewniają komfortowy wypoczynek.

Puszcza Białowieska to urokliwy kompleks leśny położony po obu stronach granicy Polski i Białorusi. Zajmuje on około 150000 ha. Parki narodowe położone na terenie puszczy, zarówno po stronie polskiej jak i białoruskiej, wspólnie od 1979 roku stanowią obiekt Światowego Dziedzictwa Unesco.

W położonej w dorzeczu Narewki i Leśnej Puszczy Białowieskiej żyją rzadko już spotykane gatunki roślin i zwierząt. Powód jest całkiem prosty – ten kompleks leśny zawsze chroniony był przez władców, a następnie prawo. Dzięki temu zachował swój dziki, unikalny charakter.

 

Zwierzęta i rośliny Puszczy Białowieskiej

 

Puszcza Białowieska słynie przede wszystkim z występowania w niej rzadkich na skalę kontynentu europejskiego zwierząt. Do najbardziej popularnych należy żubr. Żyją tu także rysie, sarny, łosie, jelenie i wilki.

Puszcza Białowieska to także królestwo flory. Znajdują się tu bory, lasy liściaste, chronione gatunki roślin i bogactwo grzybów.

 

Wszystko to sprawia, że wczasy w Puszczy Białowieskiej cieszą się ogromnym powodzeniem wśród turystów. Można tu zwiedzać liczne rezerwaty, przemierzać szlaki spacerowe i rowerowe, uprawiać sporty i korzystać z wielu aktywności, jakie oferuje Puszcza Białowieska.

Specyfika tego miejsca sprawia, że równie popularna wśród przyjezdnych jest agroturystyka. Dostępne dla gości pokoje i domki zapewniają solidny wypoczynek po aktywnie spędzonym dniu. Tego typu obiekty oferują również zdrowe i sycące posiłki oraz liczne udogodnienia dla rodzin z dziećmi. Zabranie własnego zwierzaka – psa lub kota, również nie stanowi problemu. Często pobyt pupila jest bezpłatny.